qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Jeżeli posiadasz monitor do pomiaru wskaźnika krzepliwości krwi, i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, chciałbyś dowiedzieć się czegoś o aparacie do badania INR ale nie wiesz który będzie najlepszy dla Ciebie. Jak podłączyć Twój analizator INR do komputera oraz telefonu czy smartfonu. Jak wysyłać wyniki do Centrum Medycznego oraz uzyskać świadczenia konsultacyjne od Lekarzy Kardiologów. Jak bezpiecznie ustalać dawkę leku samodzielnie, kiedy mamy trudności w kontakcie z Lekarzem.
Leukadi39

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Leukadi39 »

A ja kupiłam qLabs na Połczyńskiej 31 w Warszawie w sklepie medycznym. Też mogę polecić. Paski też były w kartoniku pakowane
Beanie

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Beanie »

Aparat jest firmy belgijskiej, a produkowany w Chinach /proszę sprawdzić na opakowaniu/:)
Amerykański to był In Ratio.
KAroll

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: KAroll »

Użytkowniku Beanie,

Masz częściowo rację. Firma Micropoint jest to firma pochodząca z USA, Adres belgijski na opakowaniu, to adres Europejsciego Przedstawiciela (firma zewnętrzna), który jest potrzebny w celu uzyskania znaku CE, oraz deklaracji zgodności, w celu możliwości sprzedaży jako urządzenie medyczne. Adres z Chin, to adres fabryki w której urządzenie jest produkowane. To jest produkcja pod nadzorem firmy z USA, więc oni gwarantują jakość. Wielu producentów znanych marek produkuje w chińskich fabrykach.

Apropo inratio, początkowo hemosense inratio, ten jasnoniebieski, oraz inratio2 ale początkowe egzemplarze z pomarańczowym guzikiem były produkowane w USA, natomiast później produkcję przenieśli do Chin, także inratio2 było także produkowane w chinach. !!! Producent pochodził z USA. W sumie firma Alere to międzynarodowa korporacja, i ma fabryki na całym świecie. Np. EPOC jest produkowany w kanadzie.
Beanie

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Beanie »

Nie oburzaj się tak. Stwierdzam tylko fakt, że produkcja jest chińska i tyle. Zresztą jak większości towarów dostępnych na naszym rynku:)
Za dużego wyboru w tej grupie aparatów nie ma, więc kupujemy to co jest dostępne i na naszą kieszeń.
KAroll

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: KAroll »

Nie oburzam się tylko fakty stwierdzam. Każda firma szuka taniej produkcji. CoaguChek firmy Roche kosztuje np. 2650.00 i produkowany jest w Niemczech a produkt jest szwajcarski.
Dominik

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Dominik »

Witam
Dzisiaj odebralem aparat i mam pewne pytanie , czemu pokazuje tylko wynik INR bez czasu PT ktos moglby mi pomoc??
Dzieki
Awatar użytkownika
acforum
Administrator
Posty: 21
Rejestracja: 2015 lut 08, 12:07

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: acforum »

To można zmieniać w menu, należy wybrać units, i wybrać pt inr lub pt inr qc, wtedy będzie jeszcze widoczna kontrola jakości która jest wykonywana automatycznie podczas każdego badania wynik tej kontroli jakości może od razu zweryfikować z informacjami zawartymi a każdym opakowaniu paska jest podany zakres kontroli jakości.
Dominik

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Dominik »

Dzieki, gdzie dokladnie w menu??
Awatar użytkownika
acforum
Administrator
Posty: 21
Rejestracja: 2015 lut 08, 12:07

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: acforum »

Strona nr 6 instrukcji obsługi jest informacja o strukturze menu. Natomiast na stronie nr 15 w rozdziale 8.8 dokładny opis.
W menu Setup odnaleźć units I tam sobie wybrać.
Dominik

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Dominik »

Ok, mam dzieki z podniecenia nie sprawdzilem calego menu.
ODPOWIEDZ