Jak wybrać aparat do pomiaru INR !!!

Jeżeli posiadasz monitor do pomiaru wskaźnika krzepliwości krwi, i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, chciałbyś dowiedzieć się czegoś o aparacie do badania INR ale nie wiesz który będzie najlepszy dla Ciebie. Jak podłączyć Twój analizator INR do komputera oraz telefonu czy smartfonu. Jak wysyłać wyniki do Centrum Medycznego oraz uzyskać świadczenia konsultacyjne od Lekarzy Kardiologów. Jak bezpiecznie ustalać dawkę leku samodzielnie, kiedy mamy trudności w kontakcie z Lekarzem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
acforum
Administrator
Posty: 15
Rejestracja: 2015 lut 08, 12:07

Jak wybrać aparat do pomiaru INR !!!

Post autor: acforum »

Wasze sposoby na wybór odpowiedniego analizatora do pomiaru wskaźnika PT INR dla osób leczonych doustnymi lekami antykoagulacyjnymi.
Adam Ch.

Re: Jak wybrać aparat do pomiaru INR !!!

Post autor: Adam Ch. »

Pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami. Sam od dłuższego czasu zbierałem się z zamiarem kupna monitora do pomiaru wskaźnika PT INR.

Na rynku jest obecnie dostępne kilka rozwiązań. Do najbardziej znanych i precyzyjnych należą CoaguChek xs, qLabs, oraz INRatio2. Poprawka inratio2 już nie jest produkowany, jednakże przez ponad 15 lat był jednym z najlepszych aparatów.

Ja skupiam się na jednym fakcie, dokładności, CoaguChek oraz qLabs posiadają wbudowana kontrolę jakości a co za tym idzie możemy ufać tym wynikom. Przy czym w CoaguChek'u kontrola jakości polega na tym że jest kontrolowany pasek pod kontem nawilgocenia paska. Paski w coaguchek są pakowane w zbiorcze słoiczki i należy uważać by nie doszło do ich zawilhocenia poprzez nieszczelne zamknięcie fiolki.

Systemy które nie posiadają wbudowanej kontroli jakości nie były nawet brane pod rozwagę.

System qLabs za to posiada system kontroli jakości, który wykonuje kontrolę na krwi pacjenta, kontrola ta jest wyświetlana i możliwa do walidacji od raz w trakcie badania, ponieważ na każdym indywidualnie pakowany pasku znajduje się zakres kontroli jakości a uzyskany wynik powinien być w zakresie. Wtedy jesteśmy pewni uzyskanego wyniku.

Ponieważ paski systemu qLabs są pakowane indywidualnie, oferują wysoką jakość uzyskiwanych wyników.

Inną ważną zaletą powinna być łatwość pobierania wyników z urządzenia, i w tym zakresie monitor qLabs wygrywa z CoaguChek'iem ponieważ coaguchek xs oferuje przesyłanie wyników za pomocą bardzo drogiego rozwiązania w granicach około 500 zł specjalnej stacji podłączone do komputera i komunikującej się za pomocą protokołu IrDA.

Monitor qlabs oferuje za to bezpośrednie podłączenie kablem na USB który znajduje się w zestawie oraz dodatkowo ma wbudowany nadajnik bluetooth który bezprzewodowo może komunikować się z komputerem lub telefonem komórkowym.

Mój wybór padł na system qLabs także ze względu na cenę pasków 135.00 brutto pakowane w opakowania po 12szt a data ich ważności może sięgać nawet 20 miesięcy. Ponadto jest produkowany i unowocześniany od 2012 roku.
CurtisGop

mbrtthr

Post autor: CurtisGop »

System qLabs ma wbudowany system kontroli jakości i nie ma potrzeby kontroli specjalnymi płytami. Nie kupiłbym innego który nie ma takiego wbudowanego systemu, który działa na płynach kontrolnych a nie od razu na krwi pacjenta. Te z płynami kontrolnymi trzeba dodatkowo zużyć pasek do każdej kontroli.
ODPOWIEDZ