qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Jeżeli posiadasz monitor do pomiaru wskaźnika krzepliwości krwi, i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, chciałbyś dowiedzieć się czegoś o aparacie do badania INR ale nie wiesz który będzie najlepszy dla Ciebie. Jak podłączyć Twój analizator INR do komputera oraz telefonu czy smartfonu. Jak wysyłać wyniki do Centrum Medycznego oraz uzyskać świadczenia konsultacyjne od Lekarzy Kardiologów. Jak bezpiecznie ustalać dawkę leku samodzielnie, kiedy mamy trudności w kontakcie z Lekarzem.
Awatar użytkownika
acforum
Administrator
Posty: 21
Rejestracja: 2015 lut 08, 12:07

qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: acforum »

Na rynku pojawił się nowy system kontroli wskaźnika INR, system nazywa się qLabs i jest produkowany przez międzynarodową korporację o nazwie Micropoint Bioscience Inc. Monitor INR z powodzeniem będzie w stanie zastąpić analizator INRatio/INRatio2. System qLabs jest bardzo podobny w obsłudze do systemy INRatio/INRatio2 a paski też są pakowane indywidualnie oraz kształtem i wyglądem oraz technologią mocno zbliżone do wspominanego już systemu INRatio czy INRatio2. Więcej informacji można przeczytać na dedykowanej stronie produktowej producenta www.MonitorINR.com lub na stronie z wszystkimi dostępnymi produktami firmy Micropoint Bioscience Inc. www.micropointbio.eu
Beanie

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Beanie »

Czy ktoś już używa tego aparatu?
Mam dla taty In Ratio 2 i polecono mi zakup nowego aparatu qLab, póki cena jest jeszcze w miarę dobra:)
Caly czas się waham - paski do In Ratio jeszcze są dostępne, ale jak potem cena aparatu skoczy?
Zuzanna64

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Zuzanna64 »

Polecam, sama miałam wątpliwości ale wyniki pokrywają się z wynikami z labo, należy jednak zwrócić uwagę na paski żeby kupować w oryginalnych opakowaniach, bo te sprzedawane w woreczkach foliowych, mogą być wadliwe. Także instrukcja powinna być oryginalna od producenta w PL, tak jak na stronie np.: https://redmed.pl/qlabs-micropoint-c-52_225.html oraz zdjęcie https://redmed.pl/images/produkty/INR/q ... redmed.jpg
Kinga

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Kinga »

Mam qLab do badania INR. Gdzie kupujecie paski?
Zygmunt

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Zygmunt »

Ja zaczęłam kupować paski na www.e-medical.eu
Wcześniej kupowałem w firmie z Warszawy nazwa na literę G... Chyba ale paski były luzem i nie byłem pewny tych wyników. Słyszałem że ta firma podobno też kiedyś sprzedawała podrobione paski Inratio.
kowal-ski

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: kowal-ski »

witam,
chciałem się pochwalić, że jestem pierwszym użytkownikiem w Polsce monitora qLabs model 2017. Tak jest nowy model 2017, jest ładniejszy i ma antypoślizgową obudowę, lepiej leży w dłoni, i jest milszy w dotyku, został w nim zastosowany nowszy specjalny materiał na obudowę i dodatkowo w kolorze niebiesko błękitnym zastosowana dodatkowa gumowa ozdoba wokół obudowy, która oprócz funkcji estetycznej posiada funkcję użytkową, tzw. antypoślizgową. link do zdjęcia qlabs model 2017
Asia222

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Asia222 »

A ja dzisiaj kupiłem nowy model 2017 qLabs
Na stronie głównego dystrybutora w Polsce www.redmed.pl

Różnice są znaczące. Nowy szybszy procesor i większą pamięć. Nowe tworzywo zastosowane do produkcji obudowy oraz antypoślizgowa niebieska gumowa opaska na obrzeżach urządzenia powoduje że monitor INR świetnie leży w dłoni.

Kolejnym elementem w nowym qLab model 2017 jest wbudowany Bluetooth. Funkcja ta będzie wykorzystywana w aplikacjach do przesyłania wyników do lekarza oraz uzyskiwania konsultacji medycznych kardiolgicznych z zakresu prawidłowej terapii tradycyjnymi lekami antykoagulacyjnymi. Czyli po prostu jak prześlemy wyniku przez telefon lub komputer do lekarza, to uzyskamy informacje o dawce leku lub informacje o jej wartości lub jej zmodyfikowaniu.

Więcej informacji na stronie www.inr24.pl lub www.inr24.eu aktualnie system jest w wersji testowej.
Awatar użytkownika
acforum
Administrator
Posty: 21
Rejestracja: 2015 lut 08, 12:07

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: acforum »

Obrazek
Najnowszy model 2017 qLabs firmy Micropoint. Wiele nowych funkcji, szybszy procesor oraz bardziej technologicznie zaawansowany. Wbudowana technologia bluetooth oraz antypoślizgowa nowa obudowa wykonana ze specjalnych nowych materiałów.
Awatar użytkownika
acforum
Administrator
Posty: 21
Rejestracja: 2015 lut 08, 12:07

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: acforum »

Uwaga!!! .
Dla użytkowników nowego modelu 2017 qLabs będzie dostępne bezpłatne oprogramowanie do drukowania wyników z qLabs za pomocą kabla lub bezprzewodowo za pomocą bluetooth™

Oprogramowanie na starym modelu qLabs działa wyłącznie na Windows XP oraz Windows 7.

Nowe oprogramowanie będzie działać na wszystkich systemach Windows wtym - Windows 10.
Anyek88

Re: qLab qLabs - Najnowszy aparat do pomiaru INR i PT z palca

Post autor: Anyek88 »

Ja kupiłem na https://www.e-medical.eu qLabs. Take Mają paski pakowane w oryginalne pudełko po 12szt. Wyniki zgadzają się z laboratorium. Na opakowaniu monitora INR był taki hologram że analizator pochodzi z Polskiej oficjalnej dystrybucji, co świadczy że gwarancja będzie realizowana przez producenta, co świadczy że będzie szybko i profesjonalnie przeprowadzona.

Czytałem na zagranicznym forum że qLabs praktycznie się nie psują. A analizator jest produkowany od 2012 przez firmę z USA,.
ODPOWIEDZ