Ustalane dawki Warfin'u w oparciu o domowy monitor.

Przyjmujesz Warfin i kontrolujesz INR, podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Czy samodzielne dawkowanie leków jest sprawia problemy, oraz czy lekarze odpowiednio pomagają w procesie ustalania dawki leku oraz w terapii.
ODPOWIEDZ
kazik
Posty: 1
Rejestracja: 2015 mar 21, 18:31

Ustalane dawki Warfin'u w oparciu o domowy monitor.

Post autor: kazik »

Od 9 lat używam przenośnego monitora do pomiaru ING za pomocą którego łatwo ustala m dawkę leku. Jak do tej pory nie miałem problemu. Z chęcią pomogę.
andrzej
Posty: 4
Rejestracja: 2015 sie 20, 8:46

Re: Ustalane dawki Warfin'u w oparciu o domowy monitor.

Post autor: andrzej »

Z własnego doświadczenia, mogę przytoczyć kilka własnych spostrzeżeń. Używałem dwóch systemów do tej pory do kontroli wskaźnika INR a nawet przez pewien czas byłem na "nowoczesnych" lekach przeciwzakrzepowych, ale o tym później.

Systemy kontroli INR takie jak CoaguChek XS oraz INRatio2 cechują sięwysoką dokładnością uzyskanych wyników, pod warunkiem stosowania się do instrukcji obsługi lub wskazówek serwisu. U mnie problem z obsługą polegał na tym na początku użytkowania iż myślałem że nie ma znaczenia kropla krwi którą nakładam na pasek, i w jaki sposób ją uzyskuję. Myliłem się. Wcześniej używałem nakłuwaczy z glukometrów, takich w kształcie długopisu z wymiennymi końcówkami, jednakże problem nie leży w samych nakłuwaczach lecz w grubości igły którą nakłuwamy palec, w większości glukometrów dodawane sąlacnety których grubość wynosi 28G, 30G czy nawet 32G im większa wartość tym igła jest cieńsza, tymsamym nakłucie jest mniej bolesne, jednakże do kontroli wskaźnika INR wszystkie te wartości igiełsąpo prostu za cienkie, z tego powodu iż zaraz po nakłuciu zachodzą procesy krzepnięcia, i im igła jest ciększa tym te procesy są szybsze, organizm zaczyna "odbudowywać zniszczoną strukturę tkanki - czyli właśnie tego nakłucia i produkuje różnego rodzaju substancję które zakłucają pomiar wskaźnika INR. W niektórych przypadkach zawyżają w niektórych obniżają. Dlatego producenci CoaguCheka XS oraz INRatio2 zalecają do wykonywania badańużywaćnakłuwaczy z igłą minimum 23G lub 21G.

NA rynku bardzo rzadko występują lancety które mają 23G, i pasujądo uniwersalnych długopisowych nakłuwaczy, sam nigdy nie spotkałem takich nakłuwaczy 21G. Natomiast bardzo dostępne są innego rodzaju nakłiwacze tzw. "bezpieczne jednorazowe nakłuwacze" np. Medlance Plus niebieski 1,8mm lub Medlance Plus zielony 2,4mm które właśnie posiadają grubość igłu 21G i są idealne do badania wskaźnika INR. Obecnie sam ich używam, i nie mam problemu z kontrolowaniem INR, oraz ufam swoim wynikom uzyskiwanym na moim INRatio2.

W innych postach opiszę także
- dlaczego do badania jest ważna pierwsza kropla krwi
- jak można przyczynić się do zanieczyszczenia próbki krwi
- dlaczego obecnie korzystam z INRatio2,
- dlaczego nie przyjmuję "nowoczesnych leków przeciwzakrzepowych"
karolina

Re: Ustalane dawki Warfin'u w oparciu o domowy monitor.

Post autor: karolina »

Polecam stronę www.coaguchek.eu najlepsze ceny pasków
Charlesfleks
Posty: 6
Rejestracja: 2019 maja 06, 7:03

Re: Ustalane dawki Warfin'u w oparciu o domowy monitor.

Post autor: Charlesfleks »

Od 1 stycznia 2024 można kupić mierniki i paski do nich do badania PT/INR z refundacją
https://corinfantis.org/index.php/aktua ... aru-inr-pt

Można kupić rzeczy do kontroli krzepliwości np. tutaj
https://redmed.pl/instrukcja-zakupu-wyr ... n-172.html
https://redmed.pl/refundacja-aparatu-i- ... n-170.html
https://redmed.pl/aparaty-paski-pt-inr- ... c-226.html
ODPOWIEDZ